ADIYAMAN KÂHTA OSB'DE TARİHİ GÜN: DOĞALGAZ ARZI BAŞLADI

Adıyaman Kâhta Organize Sanayi Bölgesi’nde düzenlenen doğalgaz meşale yakma töreni ile birlikte OSB’de doğalgaz arzına başlandı.

Kâhta Kaymakamı ve OSB Yönetim Kurulu Başkanı Saadettin Doğan, Kâhta Belediye Başkanı ve OSB Başkan Vekili İ. Yusuf Turanlı, Yönetim Kurulu Üyeleri Zeynel Çelik, Mustafa Kandemir ve Akmercan Gaz’ın yetkililerinin katıldığı tören ilk doğalgaz kullanıcısı fabrika olan Avcı Tekstil fabrikasında gerçekleştirildi.

Törende konuşan Kâhta Kaymakamı Sayın Saadettin Doğan; “Organize Sanayi Bölgemizde yatırım yapan iş adamlarımızın, yatırımcılarımızın enerji maliyetlerinde önemli tasarruflar sağlanacağına inanıyoruz” dedi. Kaymakam Doğan konuşmasını şöyle sürdürdü: “Elli yedi sanayi parselinin bulunduğu Adıyaman Kâhta Organize Sanayi Bölgesi’nde doğalgaz veriliş münasebetiyle bir araya gelmiş bulunmaktayız. Adıyaman Kâhta OSB her geçen gün istihdam ve yatırım kapasitesi büyüyen önemli bir üretim merkezi haline geldi. Bugün itibariyle elli beş sanayi parselinin tahsisleri gerçekleştirildi. Bunların otuz sekizinde hali hazırda üretim gerçekleştiriliyor ve toplamda 2 bin 475 kişinin istihdamı sağlanıyor. Her geçen gün bu potansiyelin artacağını değerlendiriyoruz. Yönetim Kurulu olarak yatırımcılarımızın en önemli taleplerinden bir tanesi olan doğalgazı da bugün itibariyle Organize Sanayi Bölgemizi kavuşturmuş bulunmaktayız. Bunun mutluluğunu yaşıyoruz. Bu sayede Organize Sanayi Bölgemizde yatırım yapan iş adamlarımızın, yatırımcılarımızın enerji maliyetlerinde önemli tasarruflar sağlanacağına inanıyoruz. Yapılan bu yatırımın Organize Sanayi Bölgemize, Kâhta’mıza ve memleketimize hayırlar getirmesini temenni ediyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

 

 

 Duyurular

Web sitemzi yayındadır.Çalışmalarımızı sitemizden takip edebilirsiniz.

Tüm Duyurular