KÂHTA OSB’DE UCUZ ELEKTRİK DÖNEMİ BAŞLIYOR

Kâhta Kaymakamı ve Kâhta Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Saadettin Doğan tarafından yapılan açıklamada; Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun 01.01.2020 itibarıyla Son Kaynak Tedarik Tarifesi (SKTT) limitinin 7 milyon kilovatsaate düşürdüğünü belirterek, Kâhta OSB’de faaliyet gösteren sanayicilerimizin SKTT kapsamında elektriği yüzde 20’yi bulan serbest piyasa uygulaması ile daha uygun alabileceklerini söyledi. 

Enerji maliyetlerinin sanayicilerimiz için önemli bir unsur olduğunu ifade eden Sayın Doğan, ‘Ülke olarak üretimin, ihracatın ve istihdamın artması en büyük gayelerimizden biridir. Bir ülkenin ya da bir şehrin gelişme ve büyüme kıstasları sanayi ve üretim gücüne bağlı olduğundan son yıllarda Kâhta OSB’de artan yatırımlar ve sanayicilerimize sağlanan hizmetlerin neticesi günden güne alınmaktadır. Bu kapsamda Kâhta OSB Yönetim Kurulu Başkanlığı olarak 1 Ocak 2020 itibariyle sanayicilerimizin elektrik giderlerini daha da düşürecek uygulamayı hayata geçireceğiz, sanayicilerimize şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum’ şeklinde konuştu.

Son Kaynak Tedarik Tarifesi (SKTT) yıllık 7 milyon kWh üzeri elektrik tüketimi gerçekleştiren OSB’ler elektriği sabit ulusal birim fiyat uygulaması yerine kur sistemine dayanan Enerji Piyasası İşletme A.Ş. (EPİAŞ) tarafından saatlik veriler alınarak Piyasa Takas Fiyatı (PTF) ve Yenilenebilir Enerji Kaynakları Destekleme Mekanizması (YEKDEM)  verileri ile oluşturulan kümülatif birim enerji bedelinden elektrik alacaklar.

 

 Duyurular

Tüm Duyurular