KÂHTA OSB’DE DOĞALGAZ KAZISI BAŞLADI

KÂHTA OSB’DE DOĞALGAZ KAZISI BAŞLADI

Kâhta Organize Sanayi Bölgesi çok yakında doğalgaza kavuşuyor

Bu yıl yatırım programına alınan Kâhta OSB doğalgaz çalışmaları kazı ve boru hatlarının yerleştirilmesi ile başladı.

Akmercan firması tarafından yürütülen çalışmalar Kâhta girişi RMS istasyonundan Kâhta OSB girişine çekilecek ana boru hattı ile daha sonra bölge içerisinde dağıtım hatları ile gerçekleştirilecek. Projede toplamda 2.375 m çelik hat, 5.525 polietilen hat montajı yapılacak ve bir bölge istasyonu kurulacak.

Sanayicilerimizin ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda gerçekleştirilecek olan projenin yatırım maliyeti 2,5 milyon lira olarak açıklanırken 2019 yılının ilk çeyreğinde alt yapı çalışmalarının tamamlanması, ikinci çeyrekte de gaz akışının sağlanması hedeflenmektedir.

Konu hakkında basın açıklaması yapan Kâhta Kaymakamı ve OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Gazi Kaya; "Kâhta Organize Sanayi Bölgesinde sanayicilerimizin en önemli taleplerinden biri olan doğalgaz için etüt çalışmalarını tamamlayarak çok yakında faaliyete geçireceğiz. İlçemize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bu projenin gerçekleşmesinde Adıyaman Milletvekilimiz Sayın Ahmet Aydın'ın büyük emeklerinin olduğuna vurgu yapan Kaymakam Kaya sözlerine şöyle devam etti:

"Hızlı bir büyüme trendi yakalayarak ilçemizin en önemli kurumlarından biri olan Kâhta Organize Sanayi Bölgesi olarak sanayicilerin tüm ihtiyaçlarını yerine getirmek ve yatırım taleplerini arttırmaya devam ediyoruz. Akmercan tarafından icra edilen doğalgaz projesi ile sanayicilerimizin hem işletme hem de ısıtma ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Son yıllarda birçok projeyi faaliyete geçirdiğimiz bölgemizde sanayi üretimi ve istihdamın giderek arttığına hepimiz şahidiz. Bu nedenle bu önemli projenin ilçemiz ve bölgemiz için hayata geçirilmesinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere değerli bakanlar kurulu üyelerimize, her projede olduğu gibi bu projenin de uygulanmasında başından beri takipçisi ve destekçisi olan Adıyaman Milletvekili Sayın Ahmet Aydın'a ve diğer milletvekillerimize, çok değerli kurum amiri arkadaşlarımıza yönetim kurulumuz, sanayicilerimiz ve vatandaşlarımız adına teşekkürlerimizi, şükranlarımızı sunuyorum" dedi.

 

 

 

 

 

 

 Duyurular

Web sitemzi yayındadır.Çalışmalarımızı sitemizden takip edebilirsiniz.

Tüm Duyurular