ELEKTRİK HİZMETLERİ  

Adıyaman Kâhta OSB, elektrik enerjisini TEİAŞ'a ait 154/31,5 kV Kâhta Çukurtaş TM'nin Akedaş dağıtım barasına ait 8 nolu fiderin Salkımbağı mevkiinde bulunan 31,5 kV direğinden sağlamaktadır. Bu bağlantı noktasından Kâhta OSB DM1 ararsı yaklaşık 4 km’lik 3/0 Swallow iletkenli Enerji Nakil Hattı bulunmaktadır. Bu enerji Kâhta OSB elektrik sisteminde yer alan 1 adet ana dağıtım merkezi, 4 adet dağıtım merkezi, 31,5 kV dağıtım hatları ve aydınlatma hatlarıyla sanayicilerimizin hizmetine sunulmaktadır.

Sanayicilerimizin kesintisiz, güvenilir ve kaliteli enerji kullanımı için gereken bakım ve iyileştirme çalışmaları gerektiği şekilde yapılmaktadır. Elektrik işletme hizmeti 24 saat sürekli olarak devam ettirilmektedir. Elektrik ihtiyacı, arızaları minimumda tutacak şekilde kesintisiz olarak temin edilmekte, elektrik şebeke, trafo ve ekipmanlarının periyodik bakımları ile ilave kablolama ve tamir işleri, dağıtım şebekesinde bulunan dağıtım kabinleri - tevzi kabinleri, trafo ve tüm ekipmanlarının periyodik bakımları Elektrik Mühendisimiz tarafından yapılmakta, ayrıca katılımcımızın da kendi tesislerinde ki yapması gerekli her türlü işletme ve bakım çalışmalarında bilgilendirilmesini yapılarak, 24 saat hizmet vermektedir. 

Kâhta OSB'de faaliyet gösteren katılımcı tesislerindeki trafo kurulu gücü toplamı 9,110 MVA, çekilen fiili gücümüz  1,7 MW, aylık enerji tüketimimiz ise  400 bin kWh. civarında seyretmektedir.

Bakım veya zorunlu elektrik kesintilerinde katılımcımıza elektrik kesintisi planları önceden yazılı olarak bildirilmektedir.     

Dağıtım merkezlerinde (1 Ana dağıtım ve 4 dağıtım merkezi ) kesici arızalarında SF6 gazlı  tip kesici ve hücreleri kullanılmıştır. Ayrıca ring hatlarındaki arıza ihtimali göze alınarak bölge içerisinde yedek ring hattı çekilmiştir.

Kâhta OSB elektrik şebekesi, arızaların minimum olacak şekilde projelendirilmiş ve tesis edilmiştir. Katılımcı trafo tesisleri kabin veya direk tipidir.

EPDK’dan 17.03.2016 tarih ve ES-OSB/6153-15/03463 lisans numarasıyla aldığımız dağıtım lisansı gereği 1 Aralık 2016 tarihinden itibaren şebekemizi  yerel dağıtım firması olan Akedaş A.Ş’den devir alarak elektrik satışına başladık. Bu nedenle elektrik bakım ve işletmesi, abonelik işlemleri, faturalarının tahakkuk ve tahsilatı Kâhta OSB tarafından yapılmaktadır. Kâhta OSB’nin cadde, sokak ve çevre aydınlatması bakım ve işletmesi de OSB tarafından yapılmakta, katılımcıya herhangi bir mali yükümlülük getirmemektedir. Hedefimiz Kâhta OSB'ye yatırım yapan sanayiciye kesintisiz, kaliteli ve ucuz elektrik enerjisi temin etmektir.

Ayrıca; Organize Sanayi Bölgesi sınırları içerisinde faaliyet gösteren firmaların trafo ve iç tesisatlarına ait tüm proje onayları ve geçici kabulleri Kâhta OSB tarafından yapılmaktadır.

 

 

 Duyurular

Web sitemzi yayındadır.Çalışmalarımızı sitemizden takip edebilirsiniz.

Tüm Duyurular