KÂHTA OSB’DE CAMİ YAPIMI İÇİN İLK ADIM ATILDI

KÂHTA OSB’DE CAMİ YAPIMI İÇİN İLK ADIM ATILDI

Kâhta Organize Sanayi Bölgesi’nde cami yapımı için ilk önemli adım atıldı.

Yaklaşık 2 bin 200 kişinin istihdam edildiği ve 5 yüz kişilik okulun bulunduğu Kâhta Organize Sanayi Bölgesi’nin en temel ihtiyacı olan cami için ‘Adıyaman Kâhta OSB Cami Yaptırma Derneği’ kuruldu.

Rasa Tekstil’de yapılan ilk olağan genel kurul toplantısında Kâhta OSB yatırımcılarının oluşturduğu dernek organları seçildi. Dernek başkanlığına seçilen Rasa Tekstil Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Aksoy derneğin hayırlı olmasını temenni ederek en kısa sürede çalışmalara başlayacağını söyledi.

Kâhta Kaymakamı ve Kâhta OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Gazi Kaya’nın gözetiminde ve iş adamlarımızla yaptığımız istişareler neticesinde bu derneğin kurulduğunu ifade eden Aksoy; ‘Sayın kaymakamımız, ilçe müftümüzün de görüş ve önerileri doğrultusunda bu dernek kurulumu için yer tahsisi ve projelendirme konularında bizlere yardımcı oldular. Yaklaşık 450 metre kare alanda yapmayı planladığımız camimiz için gerekli tüm hazırlıklara bugünden itibaren başlıyoruz. Hayırsever tüm yatırımcılarımızın ve kurumlarımızın da desteklerini alarak camimizi en kısa sürede faaliyete almayı hedefliyoruz. Ben Kâhta OSB Camisi için başta ilçe kaymakamımız olmak üzere, ilçe müftümüze tüm katılımcılar ve çalışan personellerimiz adına teşekkürlerimi, şükranlarımı sunuyorum’ şeklinde konuştu.

  

 Duyurular

Tüm Duyurular