Kâhta OSB'de 1250 ağaç toprakla buluştu

Kâhta OSB'de 1250 ağaç toprakla buluştu

Kahta Organize Sanayi Bölgesi tarafından hayata geçirilen ağaçlandırma eylem planı OSB 1.’nci etabında hızla uygulanmaya başladı.

Yeşillendirme çalışmaları kapsamında OSB girişi ve içeresindeki orta refüjlere Orman İşletme Müdürlüğünden temin edilen 1.250 ağaç Kâhta Belediyesinin desteğinde toprakla buluşturuldu.


Doğanın korunması ve dünyanın daha güzel olması için ağaç dikiminin önemini vurgu yapan Kâhta Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, Kâhta Organize Sanayi Bölgesinin yalnızca fabrikaların değil   “Yeşille barışık, doğa ile dost ” bir OSB olması gerekliğine işaret ederek, “Kâhta Organize Sanayi Bölgesini daha iyi şartlarda çalışma sahası haline getirmek ve temiz bir çevreye kavuşturmak için 1.250 adet fidanı toprak ile buluşturduk. Organize Sanayi Bölgesi ağaçlandırma çalışmasının ardından daha güzel ve yeşil bir görünüme kavuşurken, Kâhta Organize Sanayi Bölgesi yalnızca fabrikaların olduğu bir alan değil yeşil bir alan görünümü ile çevreye karşı sorumluluk adına da güzel bir örnek olacak. Ağaçlandırma çalışmasında emeği geçen Yönetim Kurulu Üyelerine, bu hususta destek veren ve katkı sağlayan Belediye Başkanımıza, Orman İşletme Müdürlüğüne ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Kaynak: Kahta Ses

 Duyurular

Tüm Duyurular