BASIN AÇIKLAMASI

Kurumumuz hakkında bazı basın yayın organlarında; ‘Kâhta Organize Sanayi Bölgesinde arsa tahsislerinin yapılmadığı, 2. etabın açılmadığı dolayısıyla yatırımcılarımızın başka illere yöneldiği’ şeklindeki haberler yer almıştır. Bu konuda kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla Yönetim Kurulu Başkanlığımız basın açıklaması yapma gereği duymuştur.

1.   ETABIN 54 PARSELİ SANAYİCİLERE TAHSİS EDİLMİŞ DURUMDA

Kâhta Organize Sanayi Bölgesi toplam 160,50 hektardan oluşmaktadır. 1. Etap sınırlarımız 95,69 hektar, 2. Etabımız ise 64,81 hektarlık alanı kaplamaktadır. Toplam 74 sanayi parselimizin 58’i 1. Etap sınırlarında yer alırken 16’sı da 2. Etap’ta yer almaktadır. Alt ve üst yapısı tamamlanmış 1. Etabın 54 parseli tahsis edilmiş, bunlardan 21’i üretimde, 18’i inşaat halinde, 13’ü proje safhasında, 2’si kapalı durumdadır. Boş 4 parsel için ise yönetim kurulumuz gelen yatırım taleplerini değerlendirmek amacıyla çalışmalarını özenle sürdürmektedir. Ayrıca arsa tahsisi yapılan ve 1 yıl içerisinde inşaat ruhsatını almayan yatırımcıların OSB Uygulama Yönetmeliği kapsamında tahsisi iptal edilmekte ve yeni başvurular değerlendirmeye alınmaktadır.

2.   ETABIN AÇILMASI İÇİN SAYIN BAKANA BİLGİ VERİLDİ

1. Etabın doluluk oranı %74’i aştığından 2. Etabın açılması noktasında gerekli girişimler başlanmış, geçen haftalarda bölgemizi ziyaret eden Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Faruk ÖZLÜ’ye 2. Etabın açılması için sözlü ve yazılı bilgilendirme yapılmıştır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 Duyurular

Mayıs elektrik faturaları ile ilgili önemli duyuru

Genel Aydınlatma Bakım-Onarım çalışmaları başladı.

Yeni Web sayfamız yayına başlamıştır. 

Her türlü dilek, şikayet ve önerilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

 

Tüm Duyurular