Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Kâhta OSB'de açılışa katıldı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Kâhta OSB'de açılışa katıldı

Dünya çapında bir marka olan LESCON Firması tarafından Kâhta OSB’de kurulan RUBERRY Tekstil’in açılışı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ve AK parti Adıyaman milletvekillerinin katılımında gerçekleştirildi.

Açılışa Bakan Faruk Özlü’nün yanı sıra TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, milletvekilleri Salih Fırat, Adnan Boynukara, İ.Halil Fırat, Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, Kâhta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, Kâhta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, LESCON Firması Sahibi Aydın Erbay, RUBERRY Tekstil yöneticileri, OSB’deki yatırımcı İşadamları ve davetliler katıldı.

Kâhta Organize Sanayi Bölgesi’nde yaklaşık 4 bin metrekare kapalı alan üzerinde kurulan RUBERRY Tekstil fabrikasında ilk etapta 150 kişi ileri süreçte kapasitesinin artışı ile birlikte 250-300 kişiye istihdam sağlanması hedefleniyor.

RUBERRY Tekstil açılış kurdelesini Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, milletvekilleri Salih Fırat, Adnan Boynukara, İ. Halil Fırat, Kâhta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, Kâhta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak ve RUBERRY Tekstil’in sahibi Ömer Ayaz kesti.

Fabrikanın açılış kurdelesini okunan dualar eşliğinde hayırlı olsun dilekleri ile kesen Bakan Özlü, tesisi gezerek işletmeci LESCON Tekstil sahibi işadamı Aydın Erbay ve RUBERRY Tekstil yöneticilerinden yatırıma ilişkin bilgi aldı.

Kaynak: Kahtases

 

 Duyurular

Su analiz raporu yayınlandı
Analiz sonuçlarını görmek için lütfen tıklayınız.

 

Sanayi tarifeli elektriğe yüzde 14 zam yapıldı

Tüm Duyurular