Kahta OSB'de Fiber Optik Alt Yapı Projesi Başladı

Kahta OSB'de Fiber Optik Alt Yapı Projesi Başladı

TBMM Başkanvekili Sayın Ahmet Aydın'ın çabaları sonucu Türk Telekom Kâhta Organize Sanayi Bölgesinde fiber optik alt yapı projesine başladı.
 
Alt ve üst yapısını günden güne çözen ve sanayi üretiminde büyük bir trend yakalayan Kâhta OSB internet ve telefon ağını fibere çevirerek sanayicilere hızlı ve kesintisiz hizmeti sunacak.
 
Konu hakkında açıklama yapan Kâhta Kaymakamı ve OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Gazi Kaya; "Bakır hatlarla geçici olarak sanayicilerimize sunduğumuz internet ve telefon hatlarında zaman zaman problemler yaşanıyordu. Fiber optik alt yapıyla bu sorunu ortadan kaldırıyoruz" dedi.
 
Kaya konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Kâhta OSB sanayi ve istihdam açısından çok önemli bir kurum. Kâhta OSB olarak 6. bölgeye alınmamızla birlikte artan yatırım taleplerine bağlı olarak daha çok emek vermemizi ve sanayicilerimize en iyi hizmeti sunmamızı beraberinde getiriyor. Bu nedenle bölgemizde yol, su ve elektrik alt yapısına ek olarak internet ve telefon ağını güçlendirmek için fiber optik alt yapı çalışmalarına başladık. Ve bu projenin tamamlanmasıyla birlikte yatırımcılarımız hızlı ve kesintisiz interneti kullanabilecekler. Bu projenin gerçekleşmesinde başından beri takipçisi ve destekçisi olan TBMM Başkanvekilimiz Sayın Ahmet Aydın'a yönetim kurulumuz ve sanayicilerimiz adına çok teşekkür ediyorum."
 
Türk Telekom'un Kâhta OSB'de başlattığı fiberoptik alt yapı proje maliyeti 70.000 TL ve Ağustos ayı sonunda ise tamamlanması hedefleniyor.
 
 

 

 

 Duyurular

Su analiz raporu yayınlandı
Analiz sonuçlarını görmek için lütfen tıklayınız.

 

Sanayi tarifeli elektriğe yüzde 14 zam yapıldı

Tüm Duyurular