KÂHTA KAYMAKAMI VE OSB YÖNETİM KURULU BAŞKANI AHMET GAZİ KAYA'NIN MESAJI

Değerli sanayicilerimiz

Büyüyen ve gelişen Türkiye ekonomisine Kâhta OSB olarak bizler de katkı sağlamanın gayreti içerisindeyiz. Kadim medeniyet şehrimiz Kâhta tarih ve turizmi ile beraber sanayi ve üretim gücü olarak da her geçen gün büyüme yolunda ilerliyor. Kâhta OSB olarak yatırımcı kişi ve kuruluşların çalışma koşullarını daha da uygun hale getirmek için alt yapı sorunlarımızı günden güne çözüyoruz.

Bu nedenle doğalgaz temini için Botaş, fiber optik internet alt yapısı için de Türk Telekom yetkilileri ile görüşme içerisindeyiz. En yakın zamanda bölgemize alt yapı çalışmalarına başlayacaklarını ifade ediyorlar.

Değerli sanayicilerimiz

Elektrik dağıtım lisansı ile tüm elektrik şebeke hattı yönetimimize devredildi. Bu nedenle OSB’nin tüm elektrik alt yapı, abonelik, proje onayları ile beraber bakım-onarım-arıza hizmetleri tarafımızca sağlanmaktadır. Elektrik tedarikçi firmalarla görüşmelerimiz neticesinde sanayicilerimize daha ucuz elektrik hizmetini sağlamanın gayretindeyiz.

Kurumsal yapımızı daha da güçlendirecek ve sanayicilerimize daha hızlı hizmet sağlayabilmek için idari bina projemiz Bakanlıkça onaylandı ve önümüzdeki dönemlerde temeli atılacak.

Değerli sanayicilerimiz 

2000 m³ hacminde su depomuz faaliyete girerek tüm sanayicilerimize su hizmeti sunulmaktadır. Çalışan sayısının 1000 kişiye dayandığı Kâhta OSB’de cami yapılması da önem arz ediyor. Bölgemizde sosyal tesis olarak ayrılan parselimize cami yapılması için mimari çalışmalarımız tamamlandı. Zemin ve etüt çalışmalarımıza başlıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle Adıyaman Kâhta OSB'nin kurulmasında ve büyümesinde büyük katkısı olan TBMM Başkan Vekili Sayın Ahmet Aydın'a, bu süreçte görev yapan tüm valilerimize, milletvekili ve STK temsilcilerimize teşekkür ediyorum. Tüm sanayicilerimizin daha da sanayi üretimi yaparak Türkiye ekonomisine ve istihdama katkı sunacağına inanıyor, yeni sanayicilerimizi bölgemizde yatırım yapmaya davet ediyoruz.

 

Ahmet Gazi KAYA
Kâhta Kaymakamı
OSB Yönetim Kurulu Başkanı

 Duyurular

Su analiz raporu yayınlandı
Analiz sonuçlarını görmek için lütfen tıklayınız.

 

Sanayi tarifeli elektriğe yüzde 14 zam yapıldı

Tüm Duyurular